Genel PetHeir Köpek Kuaförü
Snoopy Köpek Kuaförü

PetHeir Köpek Kuaförü

PetHeir Köpek Kuaförü

Köpek dostlarınızın sağlığı dendiğinde sadece iç organları ile ilgili sağlık durumu akla gelebilir. Ancak onların ağız sağlıkları, diş sağlıkları, kulak ve göz sağlıkları ile nerede ise en önemlisi olan tüy sağlıkları sadece onun için değil sahipleri içinde önemlidir. Köpeğinizin tüylerinin parlak ve canlı olması onların sağlıklı bir deri yapısına sahip olduğunun işarettir. Onlara bakımları için zaman ayıramayan sahiplerinin yapabileceği en doğru iş en azından yılda iki kez onları köpek kuaförüne götürerek bakımlarını işin uzmanları sayesinde doğru teknikler ile yaptırmak olacaktır. Köpek sahipleri için önerebileceğimiz yeterli ekipmana ve uzman ekibe sahip olan pethair.com.tr adresini ziyaret ederek yardım almanız olacaktır.

Köpek Kuaföründe Köpek Tıraşı

PetHeir köpek kuaförü tarafından pet hayvanları için hazırlanmış özel topuzlu fırçalar ile öncelikle tarama işlemleri yapılır. Bu fırça yardımı ile düğümlenmiş olan tüyler açılır ve yumuşar. Köpeklerin yılda iki kez tüy dökme zamanları vardır. Bu fırçalama ile ölü tüylerden köpek arındırıldıktan sonra onlar için hazırlanan küvetlerde ilaçlı şampuan ile masaj yaparak yıkanır. Bu masaj sayesinde onun hırçınlaşması önlenmiş olur. Daha sonra önceden sterilize edilmiş makas yada tıraş bıçağı ile yaş, cins ve tüy yapısına uygun olarak tıraş işlemi yapılır. Tekrar özel şampuan ile yıkanan köpeğiniz iyice kurulandıktan sonra dinlenmeleri için bırakılır.

Köpek Kuaföründe Köpekleriniz İçin Yapılan Diğer Hizmetler

Köpek bakım hizmeti sadece köpeği tıraş ettirmek değildir. Köpeğiniz bahçe ortamında değil ev ortamında bulunuyorsa uzayan tırnaklarını sürtecek ve törpüleyecek bir alan bulamadıkları için uzayan tırnaklar ayak derisine batmaya başlar, köpeğin yürüyüşü bozulur ve sizinle oynarken canınızı yakabilir. Bu nedenle düzenli tırnak kesimi önemlidir.PetHeir köpek kuaförü can dostlarınızın tırnakları kestiği gibi kulak içlerini ve arkasını özel solüsyonlarla temizler. Ağız ve diş bakımlarını yapar ve hatta gözyaşı izlerini ilaç yardımı ile temizler.

Köpek Kuaföründe Nelere Dikkat Etmek Gerekir

Köpeğinizin bakımı yaptıracağınız kuaförlerde öncelikle bu işlemleri yapmaları için köpek bakım sertifikası olup, olmadığına bakılır. Ortamın hijyenik bir ortam olmasına, kullanılan malzemelerin özel makinelerde steril edildiğinden emin olmak onların sağlıkları için önemlidir. Çünkü başka köpekte kullanılan malzemeler gerekli temizliği yapılmadığında, kan yada deri yolu ile hastalıkların taşınmasına neden olabilir. En önemli kriter ise köpeğinizi teslim edeceğinizi kişinin bu işin uzmanı eğitimli veteriner teknikerleri tarafından yapılması önemlidir. Köpeğinizin sağlığı ve sizin içinizin rahat olması için pethair.com.tr adresinden yardım alabilirsiniz.

PetHeir Köpek Kuaförü

admin
admin
Bu yazarın açıklaması bulunamadı.

Yorum Yap.