Genel PetHeir Kuaför
Snoopy Kuaför

PetHeir Kuaför

PetHeir Kuaför

Ev ortamlarında bulunan köpeklerin sağlıklı bir ömür yaşamaları için rutin bir bakıma ihtiyaçları vardır. Gerek tüy sağlıkları gerekse tüy ve tırnak sağlıkları için düzenli bir şekilde sahipleri tarafından her gün tüylerinin taranması gerekir. Ancak günlük hayatın koşturmaları arasında bakımları ihmal edilen köpeklerin tüyleri zamanla uzar, karmaşık bir hal alır ve keçeleşir ayrıca köpekler yere tırnakları tutunur ve zemini kavrarlar.

Zamanla uzayan tırnakları onların yürümelerini zorlaştırdığı gibi denge problemine neden olur. Bir köpek için sadece barınak, köpek maması ve eğitim yeterli değildir. Onlarında tıpkı insanlar gibi bakıma ihtiyaçları vardır. Bu nedenle köpekleriniz için yılda iki kez en uygun adreslerden biri olan petheir kuaför ile bakımını yaptırıp, sağlıklı olmalarını sağlayabilirsiniz. Detaylı bilgileri bulabileceğiniz ve yardım alabileceğiniz pethair.com.tr adresini ziyaret etmenizi öneririz.

Köpek Tıraşı Nasıl Yapılır?

Köpeğinizin tıraşı için öncelikle genel bir tüy taraması gerçekleştiren petheir kuaför ölü tüylerden arındırdığı köpek dostunuzu veteriner hekim önerisi ile ilaçlı şampuan ile yıkamasını yapar ve bu yıkama esnasında onlara masaj uygulayarak rahatlamaları sağlar. Daha sonra tıraş işlemi hijyenik bir ortamda daha önceden steril hale getirilmiş makas ya da tıraş makinası ile ırkına ve tüyüne uygun tıraş yapılır.

Tıraş esnasında tüy diplerinde herhangi bir yara ya da enfeksiyon olup, olmadığına bakılır ve gerekirse uzman veteriner kontrolü ile tedavisi yapılır. Tıraş olan köpek tekrar ilaçlı şampuan ile yıkandıktan ve masaj yapıldıktan sonra iyice kurulanarak dinlenmeye alınır.

Köpek Kuaföründe Tırnak ve Diğer Bakımlar

Köpek kuaförüne getirilen köpeğinize sadece tıraş yapılmaz. Zamanla uzayan tırnakları pati derisine batmasını önlemek için ayrıca doğal ve rahat hareket etmelerini sağlayabilmek adına tırnak araları temizliği, tırnak kesimleri, eğitimli kişiler tarafından yapılır. Ayrıca köpeğinizin kulak arkası ve içi özel solüsyonlarla temizliği ve yine özel solüsyon ile gözyaşı izleri temizlenmesi ve hatta diş ve ağız temizliği gibi genel bakımlarının hepsi yapılır.

Köpek Tıraşını ve Bakımını Kimler Yapar

Sahipleri köpeklerini evlatları gibi görüp sevdikleri için onların sağlıklarını ve bakımları kesinlikle acemi ve işi bilmeyen kişilere yaptırmaları doğru olmaz. Köpeklerinin bakımını ancak, eğitimli, işinin ehli ve deneyimli kişiler tarafından uygun ortamlarda yapılması gerekir. Bunun için size bilgi ve destek verecek tek adresin pethair.com.tr olduğunu söyleyebiliriz.

Petheir Kuaför

SONRAKİ YAZI

PetHeir Köpek

admin
admin
Bu yazarın açıklaması bulunamadı.

Yorum Yap.